Základná škola s materskou školou, Komenského ulica 587/15, Poprad

Prihlásenie
Zo života školy Športové súťaže Vedomostné súťaže Exkurzie Skryté talenty Škola na Facebooku Materská škola
 • Cestopis z kraja kultúrnych pamiatok

  Do literárno–výtvarnej súťaže pod názvom Cestopis z kraja kultúrnych pamiatok sa zapojili aj žiaci 7.C.  Odborná porota pod záštitou obľúbenej spisovateľky Gabriely Futovej spomedzi 500 literárnych prác ocenila aj cestopis nášho žiaka Filipa Ovšanku, ktorý za svoje „Potulky severným Spišom“ získal 3. miesto v kategórii cestopisov s fotografiami. Slávnostné vyhodnotenie súťaže a odovzdanie cien víťazom sa uskutoční 15. februára v Detskej knižnici Slniečko v Prešove.  Mgr. Kmošová

 • Legovňa u nás

  Vážení rodičia,

  od 16. januára 2019 otvára LEGOVŇA ďalšiu etapu atraktívneho krúžku s kockami LEGO.

  10-týždňový LEGO krúžok bude prebiehať priamo v našej škole a je vhodný aj pre deti, ktoré doteraz krúžok nenavštevovali a majú rady LEGO. 

  Deti si zlepšujú predstavivosť, matematické schopnosti, priestorovú orientáciu a jemnú motoriku, schopnosť nasledovať pracovný plán a tiež vedomosti o modeli, ktorý stavajú. Učia sa preto, že ich hodiny s našou lektorkou veľmi bavia. :)

  Termín:

  ZŠ Komenského - 15.1. 2019 (utorky) 13.30 h   

  Cena za krúžok je 49,90 €. Prihlásiť sa môžete online na www.legovna.sk alebo telefonicky 0948 60 43 43.

 • Vianočný pozdrav
 • Vianočné prázdniny

  Milí žiaci!

  Vianočné prázdniny začínajú 22. decembra 2018 a končia 07. januára 2019. Vyučovanie pokračuje v utorok 08.01.2019.

  Pod stromčekom darčeky,

  čo srdce pohladia,

  rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.

  Ku šťastiu krôčik, k bohatstvu krok,

  prekrásne Vianoce a šťastný nový rok!

  Praje kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ, Komenského 587/15, Poprad

 • Vianočný punč

  Ako je na našej škole dobrým zvykom, aj tento rok si žiaci pochutnali na tradičnom Vianočnom punči. Pripravili ho žiačky 7.A triedy a aj takýmto spôsobom nás preniesli do Vianočnej atmosféry. Ďakujeme.

 • Súťaž o najkrajšiu zimnú výzdobu tried

         Prvé snehové vločky nám pripomenuli, že rok sa chýli ku koncu a nás čakajú najkrajšie sviatky roka. Vianoce. Žiacka školská rada sa preto rozhodla vyhlásiť súťaž o najkrajšiu zimnú výzdobu tried. A že sa bolo na čo pozerať, niet pochýb!

       Žiaci mali možnosť predviesť svoju kreativitu, tvorivosť, spoluprácu a hlavne ukázať pravého ducha Vianoc.  Zástupcovia tried poctivo hodnotili každú triedu a rozhodovanie mali naozaj veľmi ťažké, o čom svedčia veľmi tesné výsledky.  Napokon  rozhodli takto:

   

    1.miesto 8.A(45 bodov)
    2.miesto 6.B (43 bodov)

    3.miesto 2.A (41 bodov)

  Výhercom srdečne blahoželáme.

 • Vianočný mixvolejbalový turnaj

      Dňa 20.12.2018 sme pre žiakov 7. - 9. ročníka zorganizovali volejbalový turnaj zmiešaných družstiev. Turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev rozdelených do dvoch skupín. V skupinách si družstvá zmerali sily systémom každý s každým. O celkovom poradí rozhodli vzájomné zápasy družstiev, ktoré sa umiestnili na rovnakom mieste v skupinách. Po základnej časti bolo jasné, že siedme miesto si vybojovali žiaci zo 7.A. V súboji o 5. miesto si zmerali sily 7.C a 7.B. V tomto dueli zvíťazili žiaci zo 7.C pomerom 2:0 na sety. V zápase o 3. miesto sa stretli žiaci z 8.A a 9.A po vyrovnanom priebehu si konečné 3. miesto vybojovala 9.A. Vo finále sa stretli 9. B a 8.B, svoju rolu favorita potvrdili deviataci a víťazstvom 2:0 ovládli tento ročník. Na záver chcem pochváliť všetkých žiakov za predvedené výkony a snahu. Videli sme pekné volejbalové momenty za ktoré by sa nehambili ani profi športovci. Verím, že nabudúci rok si tento pekný turnaj zopakujeme.         

                                                                                                                      učitelia TSV

 • Šťastné a veselé Vianoce

  ,, Na zelených vetvičkách ozdoby už visia, na darčeky vianočné všetky deti myslia.

  Či sa splnia želania, nevie zatiaľ nik, musíme si počkať na vianočný dník."

  Krásne Vianoce Vám všetkým prajú žiaci 2.A triedy a pani učiteľka Monika Janna

 • Matematická Pytagoriáda

  V dňoch 12. a 13. decembra 2018 sa uskutočnilo školské kolo 40 ročníka matematickej súťaže – Pytagoriády. Je to súťaž, v ktorej okrem správnosti vyriešených úloh rozhoduje aj čas, aj keď len v prípade, že súťažiacemu sa podarí vyriešiť správne aspoň 10 úloh z 15 zadaných. Výsledné hodnotenie sa teda skladá z dvoch položiek, jednou sú body za správne riešenia a druhú tvorí súčet bodov za ušetrený čas zo 60 minút  ( 1 bod patrí za každé 4 „ušetrené“ minúty ).

  Súťaž je organizovaná pre žiakov 3. až 8. ročníka. Kategória P3 je pre tretiakov, P4 pre štvrtákov, P5 pre piatakov, P6 pre šiestakov, P7 pre siedmakov a P8 pre ôsmakov.

  V každej kategórii sme mali úspešných riešiteľov ( úspešnými riešiteľmi sú tí, ktorí získali aspoň 10 bodov ) .

  3. ročník

  počet zúčastnených: 15, počet úspešných: 3

  4. ročník

  počet zúčastnených: 18, počet úspešných: 5

  5. ročník:

  počet zúčastnených: 18, počet úspešných: 2

  7. ročník

  počet zúčastnených: 21, počet úspešných: 6

  8. ročník

  počet zúčastnených: 22, počet úspešných: 2

  Všetkým úspešným blahoželáme! Na okresnom kole nás budú reprezentovať víťazi z každého ročníka - Rastislav Sedliak z 3.A, Lilly Žembová zo 4.B, Viktor Rosipal z 5.A, Júlia Podhorská zo 6.B, Martin Vaško zo 7.A a Natália Michlíková z 8.A.

  Budeme im držať palce! 

   

 • Hodnota školy - spolupráca

  Čo je spolupráca?

  Podľa rôznych definícií akt spolupráce predstavuje spoločné úsilie alebo je to združenie osôb pre spoločný prospech.Spolupráca je teda pracovný vzťah, ktorý sa vytvára medzi dvomi alebo viacerými ľuďmi pri plnení nejakej úlohy. Charakterizuje ju pocit „ dávať a brať navzájom“. Životnú zručnosť spolupráca môžeme nájsť aj v skupinovej práci. Členovia skupiny majú rovnaké ciele, spolu premýšľajú nad riešeniami, navzájom počúvajú nápady,rozdeľujú si povinnosti, sú ochotní si pomôcť, prijímajú zodpovednosť za získavanie a spracúvanie informácií a taktiež za predvedenie konečného výsledku projektu. A ako sa spolupráca prejavila v IX.B triede? Pri príprave vianočnej výzdoby triedy a aj pri výrobe darčekov na vianočný jarmok.

 • Šaliansky Maťko

  Školské kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko  sa konalo 17.12.2018 v klubovni našej školy.  Zapojilo sa 21 žiakov 4. – 7. ročníka. Porotu, ktorú tvorili vyučujúce SJL  potešila zvyšujúca sa úroveň prednesu našich  žiakov.


  Výsledky v kategórii 4. – 5. ročníka:

  1.miesto : Mia Novická  5.B

  2.miesto: Barbora Dzadíková 4.A

  3. miesto : Sandra Vaverčáková  5.A

                     Viktória Veisová  5.B


  Výsledky v kategórii 6. –  7. ročníka:

  1.miesto : Vanessa Šoltýsová 7.B

  2.miesto :  Júlia Podhorská  6.B

                     Alexandra Habiňáková 7.C

  3. miesto : Sofia  Stasová  7.A

                     Veronika Jalowiczorová  6.A


  Víťazky jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu na okresnom kole 23.januára 2019, ktoré sa bude konať v Podtatranskej knižnici v Poprade.

 • Predvianočné pečenie perníkov

  Šikovné ruky žiakov 1.C triedy upiekli krásne a chutné perníky. Ich vôňa, šíriaca sa chodbami školy, nám priniesla predvianočnú náladu.

   

 • XVI. ročník Tradičného vianočného jarmoku

  Srdečne Vás pozývame na XVI. ročník Tradičného vianočného jarmoku v Poprade. V sobotu 15.12.2018 môžete podporiť charitatívnu akciu našich žiakov v predajnom stánku pri fontáne. Žiaci spolu s učiteľmi vyrobili darčeky a výťažok z ich predaja venujú detskému oddeleniu Popradskej nemocnice.

  Informácie pre žiakov si môžete pozrieť TU: Sluzby_na_XVI_roc_Vianocneho_jarmoku_2018_(2).doc​​​​​​​

  Mgr. Monika Strnková - riaditeľka školy

 • Školské kolo geografickej olympiády

  Vo štvrtok 6. 12. 2018 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Je to súťaž určená žiakom základných škôl, ktorí sa zaujímajú o geografiu.

       Do súťaže sa zapojilo 30 žiakov, z ktorých bolo 23 úspešných riešiteľov. Riešiteľ sa stáva úspešným v školskom kole, ak získa aspoň 55 bodov. Pri určovaní poradia v prípade rovnosti bodov rozhoduje počet bodov získaných v monotematickej a teoretickej časti.

  Výsledky kategórie G – 5. ročník

  1. miesto Gemza Matej Jakub

  2. miesto Rosipal Viktor

  3. miesto Martinko Timotej

   

  Výsledky kategórie F – 6. – 7 . ročník

  1. miesto A. B.

  2. miesto Maximilián Klempa

  3. miesto Timotej Šoltýs

   

  Výsledky kategórie E – 8. – 9 . ročník

  1. miesto Ema Kolesárová

  2. miesto Lívia Sedlačková

  3. miesto Barbora Rošková

   

  Víťazom blahoželáme a želáme úspechy aj v ďalších kolách.

 • Spolupráca s Centrom sociálnych služieb v Poprade

  11.12.2018 – Aj príprava vystúpenia pri príležitosti osláv životných jubileí dôchodcov v CSSS v Poprade sa niesla v znamení spolupráce účinkujúcich žiakov aj učiteľov. Žiaci si pripravili zaujímavý program plný piesní, tancov i vianočných vinšov na ľudovú nôtu. Veľké uznanie patrí najmä Danielke Kremmerovej, Tamarke Hricovej, Emmke Hurajtovej, Sofii Stasovej, Viktórii Svobodovej, Filipovi Ovšankovi, Jankovi Poliakovi, Marekovi Mindokovi a Martinovi Sojákovi, ktorí vo svojom voľnom čase s radosťou program pripravovali. Mgr. Kmošová

 • Oznam vedúcej ŠJ

  Oznamujeme všetkým stravníkom, že odhlasovanie obedov a desiat v mesiaci december budeme prijímať do pondelka 17.12.2018 do 09.00 h.

  Po tomto termíne už nie je možné zo stravy odhlasovať z dôvodu účtovnej uzávierky za kalendárny rok. Neodhlásený obed bude možné zobrať do obedára.

  Zároveň žiadame stravníkov, ktorí ešte neuhradili platbu za december, aby tak urobili najneskôr do 14.12.2018 (piatok).

  Ďakujeme za porozumenie!

  Poprad 11.12.2018                                             Bc. Mária Stasová - vedúca školskej jedálne

 • Spolupráca v 5. B

  Žiaci v 5. B zistili, že spolupracovať je veľmi dôležité, aj keď to nie je vždy ľahké, no často je to zábavné. V duchu spolupráce sedem dievčat nacvičovalo tanec škriatkov. Spoločne sme si vyzdobili triedu, za čo všetkým veľmi pekne ďakujem :)

  Kormaňošová

 • Oslava projektu Roots & Shoots

  Sme v závere - ale len prvej časti. Nekončíme, pokračujeme v projekte ďalej. Dovoľte mi na tomto mieste poďakovať všetkým zúčastneným: projektovým manažérom Simone Kuciakovej a Ladislavovi Bírovi, Mestu Poprad, Centru sociálnych služieb a seniorom, deťom z našej materskej školy, členom OZ Art House, p. uč. Neupaverovej, J. Bercelovej, I. Krišandovi, rodičom našich Kreatívnych Komeňákov za pomoc pri príprave oslavy, TV Poprad a samozrejme žiakom 7. B triedy. Boli ste všetci úžasní a výsledok vašej námahy a zanietenosti si ľudia môžu pozerať dennodenne na vychádzke po sídlisku Západ.
  Mgr. Monika Strnková

 • Projektový deň

  Dňa 3. a 4. decembra na otvorenej hodine dejepisu naši šiestaci ukázali, že vedia byť kreatívni, nápadití i zruční. Od začiatku školského roka sme sa venovali praveku a starovekým civilizáciám. No a po usilovnej príprave a práci na hodine sa výsledok dostavil v podobe krásnych projektov, ktoré si sami odprezentovali pred svojimi rodičmi. Všetka vynaložená námaha stála za to. Veď posúďte sami :)

 • Vianočná akadémia 2018

  Pokyny pre žiakov:

  - po 1. vyuč. h desiata a

  - presun do Domu kultúry - odchod zo školy s triednym učiteľom o 09.00 h

  - po návrate do školy žiaci 2. stupňa pokračujú vo vyučovaní

strana: