Novinky
Mikulášsky darček
3. 12. 2020
Školské kolo geografickej olympiády
3. 12. 2020V dňoch 30.11. a 1.12. 2020 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády dištančnou formou. Je to súťaž určená žiakom základných škôl, ktorí sa zaujímajú o geografiu.
Do súťaže sa zapojilo 21 žiakov, z ktorých bolo 15 úspešných riešiteľov.
Výsledky kategórie G ( 5. ročník)
1. miesto Šavelová Katarína
2. miesto Lukačková Zuzana
3. miesto Sedliak Rastislav
Výsledky kategórie F ( 6. – 7 . ročník)
1. miesto Rosipal Viktor
2. miesto Hurajtová Iva
3. miesto Gemza Matej Jakub
Výsledky kategórie E ( 8. – 9 . ročník)
1. miesto Ivanová Ema
2. miesto Klempa Maximilián
3. miesto Kundrata Samuel
Víťazom blahoželáme a želáme úspechy aj v ďalších kolách.
Mgr. I. Kleinová
3. december - Medzinárodný deň ľudí so zdravotným postihnutím
3. 12. 2020Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím si každoročne pripomíname od roku 1992. Cieľom je presadzovať povedomie spoločnosti o zdravotnom postihnutí, zvýšiť podporu ľudí so zdravotným postihnutím v súvislosti s inklúziou(presadzovanie a obhajovanie práv ľudí s postihnutím) týchto osôb do spoločnosti a inkluzívnu spoločnosť rozvíjať. V tento deň organizujú vlády štátov, organizácie občianskej spoločnosti, akademické inštitúcie a predstavitelia súkromného sektora v spolupráci s organizáciami osôb s postihnutím rozličné podujatia, ktoré pomáhajú zvýšiť informovanosť o otázkach, ktoré trápia osoby so zdravotným postihnutím a zároveň upriamujú pozornosť na výhody spoločnosti, ktorá je inkluzívna a prístupná pre všetkých.
Pri osobách so zdravotným postihnutím, ktoré si prajú zúčastňovať sa na živote spoločnosti v plnej miere, sa netreba sústrediť na to, čo nedokážu, ale na to, čím vynikajú. Zdravotné postihnutie je stav ľudského organizmu, do ktorého sa istým spôsobom v určitom momente v živote dostane každý z nás.
Keď sa bude presadzovať posilnenie týchto osôb, vytvoríme pre nich skutočné príležitosti. Obohatia sa tým ich schopnosti a podporíme v nich vôľu stanoviť si priority. Posilniť znamená investovať do ľudí – do vytvárania pracovných miest, zdravotníctva, výživy, vzdelávania či sociálnej ochrany. Ak ľuďom poskytneme podporu, budú lepšie pripravení na využívanie príležitostí, dokážu vyvolať zmeny a kvalitnejšie sa chopiť svojich občianskych povinností.
internet, žiacka školská rada
Výtvarná súťaž „ Európska zelená dohoda .“
2. 12. 2020Výtvarná súťaž „ Európska zelená dohoda .“ pod záštitou informačného centra Eorópskej komisie a Európskeho parlamentu Europa Direct v regióne Tatier vyhlásilo výsledky výtvarnej súťaže, kde naše žiačky Katarína Šavelová a Sofia Pavlikovská z 5.B triedy získali krásne 2. miesto . Súťaž sme stihli realizovať ešte v septembri-októbri 2020. Ich tvorivosť bola ocenená osobnou gratuláciou pána Ing. Petra Litavca riaditeľa Europe Direct Poprad, odovzdaním diplomov a krásnych zaujímavých cien podporujúcu ďalšiu výtvarnú umeleckú činnosť. Našim žiačkam srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v rozvoji ich tvorivého talentu.
Mgr. J. Spišská
2Školské kolo vyhrali : S. Pavlikovská (5.B) , K. Šavelová (5.B) , N.M. Dudaško (9.A) , E.Ivanová (9.A) ,N. Andrášová,5.B) , N .Balogová (9.B), L. Klusová (9.C).
Dištančná forma pre 2. stupeň pokračuje
2. 12. 2020Vážení rodičia, milí žiaci!
Na základe predbežných medializovaných informácií Vlády SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa uvažovalo o možnosti otvorenia základných a stredných škôl od 08.12.2020.
Napriek tomu, že naším jediným zdrojom informácií boli mediálne a tlačové výstupy vládnych predstaviteľov, rozhodli sme sa Vás vopred osloviť s prieskumom Vášho názoru, aby sme nestrácali drahocenný čas v prípade, ak by ste sa rozhodli súhlasiť s pretestovaním.
Je nám nesmierne ľúto, že žiakov nemôžeme v škole privítať od 08.12.2020. Ústredný krízový štáb včera neschválil návrh ministra školstva s otváraním škôl pre žiakov 2. stupňa ZŠ. Žiaci pokračujú dištančnou formou vzdelávania a rozvrhom online hodín z 26.10.2020. Uvidíme, čo si na nás pripravia v novom roku, preto prosím sledujte Edupage a webovú stránku školy.
Všetkým Vám želám pevné zdravie, trpezlivosť, mnoho síl pokračovať a bojovať takýmto spôsobom ďalej, žiakov pozdravujem a žiadam o zodpovedný prístup k vyučovaniu a plneniu si povinností, nech to spolu zvládame v pokoji a so zdravým rozumom!
S úctou
Mgr. Monika Strnková – riaditeľka školy
Všetkovedko
1. 12. 2020Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími.
Držme palce všetkým žiakom 2. 3. a 4. ročníka, ktorí sa dnes 1.12.2020 zapojili do celoslovenskej súťaže Všetkovedko. Odhodlali sa zasúťažiť si nielen o pekné ceny a diplomy, ale hlavne o titul najbystrejších detí Slovenska. Vyhodnotenie súťaže prebehne online 21.12.2020. Veľa šťastia!
Foto: M. Janna, koordinátor súťaže
Záujem o prezenčné vyučovanie pre 2. stupeň od 08.12.2020
30. 11. 2020Vážení rodičia!
Touto cestou Vás žiadame o vyjadrenie Vášho názoru v menu PRIHLASOVANIE. Ministerstvo školstva plánuje spustiť prezenčné vyučovanie pre žiakov 2. stupňa od 08.12.2020 po splnení konkrétnych podmienok. Škola môže otvoriť brány pre týchto žiakov, ak bude splnená podmienka 70% účasti na pretestovaní (žiak + jeden jeho rodič) na mobilnom odbernom mieste v čase od 02.12.2020 do 06.12.2020. Takto získané certifikáty budú platné len do 23.12.2020. Prosím vyberte jednu z možností. Hlasovanie je spustené len do stredy 02.12.2020 do 08.30 h. Ďakujeme za spoluprácu!S úctou
Mgr. Monika Strnková
Hodnota školy: Fair play
26. 11. 2020Trieda 4.A
5Férové športové správanie, doržiavanie pravidiel, pomoc súperovi v núdzi, uznanie prehry, byť vzorom svojim správaním pre spolužiakov, to všetko sa snažíme preniesť zo športového sveta aj do nášho bežného života. Žiaci 4.A triedy. Foto: M. Janna
Hodnota školy: Uznávame individuálne rozdiely
25. 11. 2020Blížiaca zima nám pripomenula krásu a čaro snehových vločiek. Pri ich výrobe si žiaci 3.C uvedomili, že každá je pekná a zároveň originálna. Pochopili, že aj ľudia sú odlišní nielen vo výzore, ale aj v správaní. Iba ak sa budeme navzájom tolerovať a rešpektovať, dokážeme vybudovať silné priateľstvá.
Školské kolo olympiády z anglického jazyka
24. 11. 2020Dňa 24.11.2020 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka v kategóri 1A a 1B. Zapojilo sa 23 žiakov z druhého stupňa.
Vyhodnotenie kategórií:
1A: 1. Rastislav Sedliak 5A 2. Alena Bartovičová 6A, 3. Marieta Ištvanková 7A.
1B: 1. Karin Májiková 8A, 2. Natalie Monica Dudaško 9A, 3. Sofia Ella Kornajčíková 8B.
Na okresnom kole nás budú reprezentovať: Rastislav Sedliak a Karin Májiková. Srdečne blahoželáme všetkým súťažiacim, ďakujeme za ich účasť na olympiáde a prajeme veľa šťastia a úspechov Rastislavovi a Karin.
RNDr. Zuzana Kormaňošová
Nenič svoje múdre telo
20. 11. 2020Pri príležitosti Európskeho týždňa boja proti drogám sme si 20.11.2020 pripomenuli, že náklonnosť k drogám vzniká už v detskom veku. Hoci žijeme slobodne, mali by sme sa správať aj zodpovedne. Pravidelný pohyb a zdravá výživa nám môžu zabezpečiť dobré duševné a telesné zdravie.
Tešíme sa , že naše šikovné ruky to zvládli na jednotku. Žiaci 2.A
7
Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
10. 11. 2020Kontakt: Mgr.Jana Javorčíková javorcikova@zskompp.sk
Postup po celoplošnom testovaní II.
9. 11. 2020Vážení rodičia a zamestnanci!
Ministerstvo školstva v týchto chvíľach zverejnilo usmernenie "Spoločná zodpovednosť" - ako môžete postupovať v jednotlivých prípadoch, ktoré mohli nastať po celoplošnom testovaní. Od utorka 09_11_2020 zákonní zástupcovia žiakov 1. stupňa a detí MŠ ako aj zamestnanci ZŠ s MŠ vypisujú nové tlačivá o bezinfekčnosti (buď vytlačené a vypísané pošlú s dieťaťom do školy, alebo vypíšu elektronické tlačivo):
Vyhlasenie_rodica_o_bezinfekcnosti_od_08_11_2020.pdf
Vyhlasenie_zamestnanca_o_bezinfekcnosti_od_08_11_2020.pdf
Návštevníci školy vypisujú taktiež nové tlačivo, do budovy školy môžu vstúpiť len po udelení výnimky riaditeľky školy:
Vyhlasenie_navstevnika_skoly_od_08_11_2020.pdf
Celé Usmernenie ministerstva školstva si môžete pozrieť TU:
Usmernenie_ministerstva_skolstva_SPOLOCNa_Zodpovednost_08_11_2020.pdf
Spolu to zvládneme
5. 11. 2020Nosme rúška, umývajme si pravidelne ruky. Žiaci 2.B
Prehľad o postupe po testovaní
2. 11. 2020JEDNODUCHO A PREHĽADNE
Na základe novej vyhlášky ÚVZ a uznesenia vlády pribudli na stránku minedu.sk nové usmernenia a opatrenia. Pre lepšiu prehľadnosť sme Vás pripravili jednoduché infografiky, ktoré Vám pomôžu zodpovedať otázky, čo robiť v prípade, ak ste zamestnanec školy, ak ste rodič a máte dieťa v škole.
Ako postupovať po celoplošnom testovaní
1. 11. 2020Vážení rodičia a zamestnanci!
Ministerstvo školstva v týchto chvíľach zverejnilo usmernenie "Spoločná zodpovednosť" - ako môžete postupovať v jednotlivých prípadoch, ktoré mohli nastať po celoplošnom testovaní. Od utorka 02_11_2020 zákonní zástupcovia žiakov 1. stupňa a detí MŠ ako aj zamestnanci ZŠ s MŠ vypisujú nové tlačivá o bezinfekčnosti:
Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti_od_01_11_2020.pdf
Vyhlasenie_zamestnanca_o_bezinfekcnosti_od_01_11_2020.pdf
Návštevníci školy vypisujú taktiež nové tlačivo, do budovy školy môžu vstúpiť len po udelení výnimky riaditeľky školy:
Vyhlasenie_navstevnika_skoly_od_01_11_2020.pdf
Celé Usmernenie ministerstva školstva si môžete pozrieť TU:
Usmernenie_MSVVaS_SR_SPolocna_zodpovednost_od_01_11_2020.pdf
Tlačivo o bezinfekčnosti
1. 11. 2020Vážení rodičia žiakov 1. stupňa ZŠ!
Po prázdninách, teda 03.11.2020 a 10.11.2020, opäť vypisujete tlačivo o bezinfekčnosti, pretože Vaše dieťa bolo v škole neprítomné tri a viac po sebe nasledujúcich dní. POZOR, ráta sa tu aj víkend! Stačí, ak dieťa chýba v piatok + sobota + nedeľa = v pondelok musí odovzdať triednemu učiteľovi vyhlásenie o bezinfekčnosti. Tlačivo Vyhlásenie o bezinfekčnosti môžete vyplniť aj elektronicky cez Edupage a nemusíte tak vypisovať papierovú formu. Postup, ako to vyplníte, uvádzame TU:
https://help.edupage.org/?lang_id=2&id=u1132
Tlačivo nájdete aj v menu ŽIACI A RODIČIA - KAŽDODENNÉ ZÁLEŽITOSTI - TLAČIVÁ NA STIAHNUTIE
Mgr. Monika Strnková
Dištančné vzdelávanie u nás
29. 10. 2020
Október- MESIAC ÚCTY K STARŠÍM
26. 10. 2020Október – MESIAC ÚCTY K STARŠÍM
V decembri v roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším a 1. október za Medzinárodný deň starších. Prognóza do budúcnosti hovorí, že počet seniorov dosiahne v roku 2050 takmer dve miliardy. V takto rýchlo starnúcom svete je potrebné podporovať aktívnu účasť starších na spoločenskom dianí, využiť ich skúsenosti a poznatky.
Naša škola je už druhý školský rok zapojená do projektu "Osvojme si starých rodičov". Myšlienku spolupatričnosti a "búrania generačných rozdielov" sme sa rozhodli zrealizovať na hodinách etickej výchovy formou návštev v Centre sociálnych služieb na Komenského ulici v Poprade. Koronakríza nám však naše krásne popoludnia so starkými skomplikovala, a preto sme sa rozhodli ich povzbudiť prostredníctvom odkazov a pohľadníc. Žiaci si pripravili krásne priania a dnes sme ich aj doručili. Pevne veríme, že našim dôchodcom aspoň trošku spríjemníme toto náročné obdobie.
Mgr.Jana Javorčíková