Recyklovaním sa šetria lesy, energia, znižuje sa znečisťovanie ovzdušia a vodných tokov.
Vážení rodičia, milí žiaci,
v dňoch 22.-23. septembra 2022 sa uskutoční na našej škole zber papiera.
Kontajner bude pristavený na ploche pri školskej jedálni v čase od 7:00 hod. do 16:00 hod., v čase do 8.00 hod. budú pri kontajneri žiaci a vyučujúci zodpovední za prípadné váženie, pokiaľ prinesiete papier mimo tohto času, je možné ho samostatne uložiť dovnútra kontajnera.
Žiaci a triedy, ktorí prinesú najväčšie množstvo papiera, budú odmenení.
Prečo je vlastne potrebné zbierať papier? Tvorí totiž približne polovicu svetového odpadu z domácností a je to zároveň surovina, ktorá sa dá opätovne spracovať. Recyklovaním sa šetria lesy, energia, znižuje sa znečisťovanie ovzdušia a vodných tokov. Zberový papier je vhodnou druhotnou surovinou na výrobu obalových a toaletných papierov, na výrobu kartónov a papiera, ktorý nevyžaduje vysokú kvalitu.
Vedeli ste, že jedna tona vyzbieraného papiera zachráni 17 dospelých stromov? Že triedený papier sa dá recyklovať až 7x? Že jeden dospelý strom vyprodukuje denne 7000 l kyslíka, čo je priemerná spotreba pre 50 ľudí?
Zber papiera je zároveň aj cestou ako prehĺbiť záujem detí o problematiku životného prostredia a ochranu prírody.

uvidíte pokroky v jazykových zručnostiach vašich detí, najmä rozprávanie a rozumenie
Lebo sú plné pohybu, zábavy a prekvapujúco rýchlom napredovaní.